Czerwone, akrylowe korale do stroju ludowego i regionalnej stylizacji

Korale ludowe

Korale ludowe są świetnym dodatkiem do stroju regionalnego używanego przez zespoły regionalne, zespoły ludowe, zespoły pieśni i tańca, koła gospodyń wiejskich, ale też idealnie pasują do wieczornych kreacji. Są wspaniałym pomysłem na prezent. Korale w tradycyjnym czerwonym kolorze, zakończone metalowym zapięciem, wiązanym na czerwoną wstążkę. Mogą być zakończone tzw. wstążką krakowską (żakardową)
30,00
PLN
za
szt.
 • Czas wysyłki: 24 Godziny
 • Kod EAN: KORALE DOROSŁY
 • Numer katalogowy :
Producent: SzafaEtnografa
szt.

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
 •  

OPIS PRODUKTU:

Korale dla dorosłych

 • korale trzy sznurkowe
 • tradycyjne w kolorze czerwonym
 • regulowane za pomocą czerwonej tasiemki
 • rozmiar dla dorosłych
 • wiązane na metalowym zapięciu

Korale to niezbędny element stroju ludowego.  Świetnie się także sprawdzą jako dodatek na wieczorne wyjścia.

Długość dolnego sznurka: 57 cm

Korale czerwone zwane niegdyś koralami prawdziwymi były nieodzownym elementem stroju ludowego każdej dziewczyny. Był to element bardzo kosztowny bo jeden sznur czerwonych korali z koralowca kosztował tyle co krowa. Im więcej sznurów korali tym bardziej bogata dziewczyna czy gospodyni. Zdarzało się, że do korali (zwanych obecnie koralami ludowymi, regionalnymi czy krakowskimi) dla ozdoby dowiązywano złote, srebrne lub mosiężne krzyże, lub medaliki z wizerunkami świętych.

W dawnej tradycji uważano, że korale mają magiczną moc i właściwości ochronne. Czerwony kolor korali miał funkcję apotropeiczną, chroniącą przed urokami, ale też wskazywał na stan zdrowia właścicielki, kiedy przybladły był to znak do rozpoczynającej się choroby.

Obecnie tzw. korale do stroju ludowego czy regionalnego noszone są przez wszystkie kobiety. ETNOszafa wykonuje je z akrylu, dzięki czemu zachowują swój kolor i są odporne na pękanie. Korale ludowe to świetny akcent folklorystycznych kreacji, idealny dla członków Kół Gospodyń, Zespołów Pieśni i Tańca, czy zespołów regionalnych i folklorystycznych.  Ich piękny kolor świetnie się prezentuje na scenie folklorystycznej, będąc w idealnej kompozycji ze strojem regionalnym.

Polecamy:

 • Jako korale ludowe dla zespołów regionalnych, zespołów pieśni i tańca, zespołów folklorystycznych, kapel śpiewaczych, grup regionalnych jako nieodzowny element stroju regionalnego
 • Jako korale ludowe dla Pań z KGW (Kół Gospodyń Wiejskich) jako świetnie  komponujący element stylizowanej odzieży i stroju regionalnego
 • Jako korale ludowe, będące częścią kreacji każdej kobiety.

Korale do stroju regionalnego wykonane są z masy akrylowej i ułożone tak by po środku korali był największy paciorek. Dzięki unikatowej produkcji są trwałe, nie tracą koloru i nie pękają. Korale zakończone metalowym kołeczkiem (zapięciem), które przeciwnie do plastikowego nie ulega złamaniu. Korale wiązane są na czerwoną tasiemkę, co pozwala w ich dodatkowej regulacji.

 

 
 
Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Powiązane produkty
Rozmiar muchy: 11 cm x 5 cm. Rozmiar poszetki: 25 cm x 25 cm.

Mucha czarna z poszetką (wzór drukownicy)

45,00 PLN
Mucha o kroju klasycznym, posiada regulację obwodu, dzięki czemu można ją wygodnie zakładać i zdejmować. Rozmiar muchy: 11 cm x 5 cm.

Mucha (Krakowiacy Wschodni)

39,00 PLN
Mucha o kroju klasycznym, posiada regulację obwodu, dzięki czemu można ją wygodnie zakładać i zdejmować. Rozmiar muchy: 11 cm x 5 cm.

Mucha błękitna w kwiaty

39,00 PLN
Mucha i poszetka w kolorze grafitowym z czarnymi kwiatuszkami, o kroju klasycznym, posiada regulację obwodu, dzięki czemu można ją wygodnie zakładać i zdejmować. Wykonana z tkaniny bawełnianej.

Mucha szlachecka z poszetką

75,00 PLN
Mucha o kroju klasycznym, posiada regulację obwodu, dzięki czemu można ją wygodnie zakładać i zdejmować. Rozmiar muchy: 11 cm x 5 cm.

Mucha satynowa z ozdobnym niebieskim obszyciem

65,00 PLN
Mucha o kroju klasycznym, posiada regulację obwodu, dzięki czemu można ją wygodnie zakładać i zdejmować. Rozmiar muchy: 11 cm x 5 cm.

Mucha haftowana z regionu Lachów Sądeckich

65,00 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl